Opozycja chce więcej covidowych kontroli

Do the Health and Safety Authority (HSA) wpływa coraz więcej wniosków oraz apeli, aby Urząd zwiększył ilość kontroli związanych z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa zdrowotnego, jakie wprowadzone zostały przez rząd.

Z danych HSA wynika, że od 18 maja w związku z ponownym uruchamianiem przedsiębiorstw, przeprowadzono 2648 kontroli, co wydaje się ilością niewielką, twierdzi Sinn Féin. Tu jednak odzywa się rzecznik HSA, który powiedział, iż Urząd ds. Bezpieczeństwa i Zdrowia dysponuje zaledwie 67 inspektorami, chociaż rząd obiecywał, że będzie ich o 500 więcej.

Na tę deklarację zareagował poseł Sinn Féin David Cullinane, który jest przekonany, że to zbyt mała ilość osób, by poradzić sobie z nowymi zadaniami, a i system kontroli powinien być jasny i znany od początku jego obowiązywania.

 Poseł David Cullinane:

– Szczerze mówiąc, nie wiem, ile czasu zajmuje przeprowadzenie inspekcji, ale wiem, że musi po niej nastąpić raport. Były setki raportów, które zostały przesłane przez inspektorów do HSA. Myślę jednak, że można zrobić więcej. Myślę, że jeden raport na tydzień lub mniej to za mało i wydaje się, że jest to jeden na dwa tygodnie. Nie jestem pewien, ilu inspektorów faktycznie przeprowadza inspekcje.

Wg posła, system kontroli powinien być natychmiast zmieniony, a w teren powinni wyjść wszyscy dostępni pracownicy HSA.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Niewielki spadek ilo
Prof. Mirosław Maty