Opłaty za wodę kolejny raz odroczone

Irish Water informuje, iż zmieniło status wprowadzenia opłat, za nadmierne zużycie wody.

Powodów jest kilka, a głównym stan gospodarki oraz duża ilość osób bezrobotnych, ale też apel Ministerstwa Zdrowia, które zaleca szczególną dbałość o higienę, przede wszystkim rąk, co może przyczynić się do zwiększonego zużycia wody dostarczanej do naszych domów.

Irish Water stwierdza, że odroczyło termin wprowadzenia opłat za nadmierne zużycie wody bezterminowo, a status sprawy oznaczono „bez daty wprowadzenia”.

Oznacza to, że nie musimy się obawiać, iż opłaty za wodę pojawią się wraz z początkiem przyszłego roku, a nawet ci, którzy zużywają jej dużo, nie będą musieli za nią płacić. Irish Water utrzyma jednak swoją akcję informacyjną i do gospodarstw domowych, które zużywają więcej wody, niż przyznane limity, wysyłać będzie listy, a w tych poda stan licznika, wysokość przekroczenia limitu i potencjalną wysokość rachunku.

Irish Water ściśle współpracuje obecnie z rządem i na podstawie jego zaleceń, podjęło tę właśnie decyzję, a powróci do pomysłu wprowadzenia opłat za nadmierne zużycie wody i następnie do stałych opłat za użytkowanie wody, dopiero kiedy otrzyma na to zgodę rządu, więc prawdopodobnie po zakończeniu „wojny” z koronawirusem.

Bogdan Feręc

Źr: Irish Water

Polska-IE: Udostępnij
Ludzie nadal boją s
Dzienne przypadki za
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian