Opłaty za przywiezienie na lotnisko nigdy nie powinny być pobierane

Senator z Fingal wzywa DAA do przejrzystości i uczciwości w działaniach, które powinny być z myślą o podróżnych.

Senator Fine Gael wezwała Dublin Airport Authority (DAA) do złożenia wyjaśnień i uczciwości w odniesieniu do wszelkich planów pobierania opłat od kierowców za przywiezienie i odebranie członków rodziny i przyjaciół z lotniska w Dublinie.

Senator Regina Doherty powiedziała, że ​​pozostaje kilka pytań, mimo że DAA twierdzi, że nie planuje wprowadzenia opłat za dowóz lub odbiór.

Pozwolenie planistyczne na wprowadzenie nowego systemu opłat za przejazd na najbardziej ruchliwym lotnisku w kraju zostało w tym tygodniu podtrzymane przez An Bord Pleanála po tym, jak Rada Hrabstwa Fingal, wcześniej takie wydała.

Senator Doherty, jako rzecznik Fine Gael ds. transportu w Seanad, powiedziała:

– Kwestia pobierania opłat za dowóz lub odbiór osób z terminali na lotnisku w Dublinie po raz pierwszy zwróciła uwagę opinii publicznej w 2021 r., kiedy Rada Hrabstwa Fingal udzieliła zezwolenia DAA, aby dokonano pewnych zmian infrastrukturalnych w ramach przygotowań do wprowadzenia opłat za przejazd. Po apelacjach, An Bord Pleanála podtrzymało to zezwolenie. DAA wcześniej twierdziło, że ma na celu „ograniczenie podróży samochodem do i z lotniska”, zachęcając ludzi do częstszego korzystania z transportu publicznego. Powiedziałam to wtedy i powiem to teraz: wszystko byłoby dobrze, gdyby nasz system transportu publicznego był odpowiedni. Wciąż czekamy na MetroLink. Publiczne usługi autobusowe, które zatrzymują się na lotnisku w Dublinie, nie są wystarczające pod względem częstotliwości lub przepustowości, a także faktu, że istnieje tak wiele części Dublina i całego regionu, które nie mają żadnego połączenia z lotniskiem. Usługi do innych części kraju są również bardzo ograniczone. Nie obwiniałbym ludzi za to, że nie ufają DAA, kiedy twierdzą, że plany opłat za podwóz i odbiór nagle nie są już tylko w planach. Czas, aby dali nam trochę jasności i wykazali się odrobiną uczciwości, nie mówiąc już o zdrowym rozsądku. Mam nadzieję, że ich niedawne obwieszczenie oznacza, że ​​się opamiętali. Od pierwszego dnia propozycja stref zrzutu opłat wyglądała, jak kolejne ćwiczenie polegające na wyłudzaniu pieniędzy. Istnieją sposoby radzenia sobie z korkami i skłonienia ludzi do korzystania z autobusów, ale karanie kierowców i pasażerów linii lotniczych takim nie jest. Opłaty za zrzut i odbiór z lotniska nigdy nie powinny wystartować.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Photo Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Ardfern

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rząd musi bez dalsz
Wniosek Partii Pracy