Opinie zmierzają ku rozluźnieniu

Coraz więcej opinii na temat sytuacji związanej z koronawirusem w Irlandii mówi, że powinniśmy iść w kierunku rozluźniania zasad funkcjonowania ograniczeń i już nawet główny „dyrygent” krajowej sytuacji wirusowej jest takiego zdania.

W wieczornym programie telewizji RTÉ, który nadawany był wczoraj po godzinie 22:00, doktor Tony Holohan z Ministerstwa Zdrowia powiedział, iż spodziewa się, że część ograniczeń zniknie po 5 maja. Dane pokazują, że kraj zmierza w dobrym kierunku, izolacja przyniosła rezultaty, a w przeciwieństwie do innych krajów, nie doszło na wyspie do ogólnego zakażenia społeczeństwa, chociaż przypadków zachorowań jest dużo.

Dr Tony Holohan podkreślał, że niezwykle ważne jest, aby nadal stosować się do wytycznych władz medycznych i krajowych w zakresie ograniczeń koronawirusowych, przede wszystkim do zachowania dystansu społecznego i powstrzymania się od spotkań w większym gronie.

Dyrektor Holohan poinformował również o nowych przypadkach zachorowań, a tych przybyło wczoraj 709, co daje łączną liczbę 13 980 osób ze stwierdzonym zakażeniem wirusem Covid-19. Liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła poziom 530, a wczoraj zmarły z powodu koronawirusa 44 osoby.

W Irlandii Północnej zanotowano ogółem 2338 zachorowań, natomiast tylko wczoraj zmarło tam 18 osób, co podniosło ilość zgonów od początku pandemii do 215.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie/RTE

Polska-IE: Udostępnij...
Prof. Mirosław Maty
Radość może okaza
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish