Opinia publiczna powinna być czujna na fałszywe powiadomienia o Covid

Według posła Fine Gael Neale’a Richmonda członkowie społeczeństwa powinni zachować czujność w związku z rozpowszechnianiem niebezpiecznych fałszywych zawiadomień o Covid, które rzekomo pochodzą z HSE.

Deputowany Neale Richmond, który reprezentuje Dublin Rathdown, powiedział, że ogłoszenia, w tym kod QR, przypinane są na ogrodzeniach w szkołach i innych budynkach publicznych, ale należy je zignorować i zgłosić odpowiednim organom władzy.

Neale Richmond:

– W ostatnich tygodniach zaobserwowaliśmy wzrost liczby bardzo oficjalnych zawiadomień, które rzekomo pochodzą od HSE przypinanych do bram szkół i budynków użyteczności publicznej, w tym Leinster House. Powiadomienia te zawierają kod QR, który po zeskanowaniu prowadzi ludzi do linku zawierającego błędne informacje na temat szczepionek Covid-19 i innych niebezpiecznych teorii spiskowych. Te ogłoszenia nie pochodzą z HSE i nie mają żadnego oficjalnego znaczenia, są publikowane bez zgody szkół i innych budynków w ramach szerszej, złośliwej kampanii antyszczepionkowej. Chociaż słusznie toczy się wiele dyskusji na temat rozpowszechniania dezinformacji przez prowadzących kampanie antyszczepionkowe w Internecie i za pośrednictwem mediów społecznościowych; nie możemy lekceważyć wpływu tych kampanii, które wykorzystują bardziej tradycyjne metody. Przypinanie ogłoszeń na budynkach szkolnych i publicznych jest bardzo niebezpiecznym podejściem, podobnie jak niezwykle nikczemne gazetki i ulotki dostarczane ludziom pod drzwi, ponownie rozpowszechniające naprawdę niebezpieczną dezinformację. Ostrzegam wszystkich członków społeczeństwa, aby zachowali szczególną czujność, jeśli chodzi o identyfikowanie tych wprowadzających w błąd informacji; należy je odrzucić, usunąć i zgłosić. Osoby zamieszczające te ogłoszenia działają w niezwykle niebezpieczny sposób, a ich działania są naganne.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська