Oops. Strzał w „stopę”

Nasza dzielna irlandzka policja notuje nieraz wpadki i z taką mamy do czynienia właśnie teraz, chociaż incydent mógł skończyć się tragicznie.

Funkcjonariusz Gardy, który pełnił służbę przed jedną z placówek dyplomatycznych znajdujących się w Dublinie, podczas wsiadania do swojego samochodu, tak niefortunnie odłożył broń służbową, iż doszło do wystrzału. W tym wypadku policjant został postrzelony w nogę i niezbędna stała się interwencja chirurgiczna, a funkcjonariusz wciąż przebywa na oddziale szpitala Św. Wincentego w Dublinie, gdzie jest obecnie leczony.

Do przypadkowego postrzelenia policjanta doszło wczoraj ok. godziny 17:00.

Informacja dotarła natychmiast do władz Gardy, a ta wszczęła w tej sprawie śledztwo i prowadzi obecnie czynności wyjaśniające, jak w ogóle doszło do postrzału z własnej broni.

Cóż, wypadki się zdarzają, jest też takie powiedzenie, że raz do roku broń sama może wypalić, ale nie zmienia to faktu, że sprawa wydaje się co najmniej zaskakująca.

Postrzelonemu funkcjonariuszowi życzymy oczywiście szybkiego powrotu do zdrowia i może nawet kilku dodatkowych lekcji z zakresu posługiwania się i zabezpieczania broni służbowej.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Polska-IE: Udostępnij...
To dzisiaj! Penneys
Studio Dublin, czyli
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish