O’Leary wierzy w normalne wakacje

Dyrektor generalny Ryanair Michael O’Leary powiedział, że ma przekonanie, iż miesiące wakacyjne, turyści będą spędzać w dowolnym miejscu w Europie.

Tak dużym optymizmem Micheal O’Leary nie emanował od dawna, ale czy jego przewidywania się sprawdzą, to kwestia na przyszłe miesiące. Wg szefa Ryanira, sugeruje to szybkość wprowadzania szczepionek w Wielkiej Brytanii, gdzie rośnie ilość letnich rezerwacji na podróże lotnicze. Podobnie dziać się ma w Niemczech, więc te kraje uznał O’Leary za wyznaczające trendy w całej Europie. W obu krajach latem Ryanair uruchomi 80% połączeń, jakie obsługiwały trasy przed pandemią, a następnie, przyjdzie czas na kolejne państwa w UE.

Warto tutaj zaznaczyć, że optymizmem podobnym do tego, który prezentuje szef irlandzkich linii, nie wykazują się inni przewoźnicy lotniczy w Europie i oczekują ponownie straconego sezonu wakacyjnego. Większość linii lotniczych działających w Unii Europejskiej ostrzega swoich klientów, ostrożnie pochodzili do rezerwacji lotów, ponieważ nadal nie wiadomo, jak przedstawiać się będzie sytuacja pod względem pandemii.

Michael O’Leary może mieć rację pod jednym względem, więc Wielkiej Brytanii, która już nie musi kierować się zaleceniami płynącymi z Brukseli i gabinet w Londynie, chociaż nieco później, niż wcześniej obiecywał, zezwolić ma na podróże lotnicze. Wg doniesień płynących z Ryanair, ze Zjednoczonego Królestwa, loty zaczną być realizowane już 17 maja tego roku.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Polska-IE: Udostępnij
Czynsze wzrosły o 2
Najwyższy budynek w
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian