O’Leary ostrzega europejskie rządy. Kwarantanna będzie fikcją

Szef Ryanair Michael O’Leary powiedział: – Pasażerowie sprzeciwiają się kwarantannie podczas podróży.

O’Leary wypowiadając te słowa, miał na myśli wprowadzenie przez Irlandię, ale i inne kraje europejskie 14-dniowych kwarantann, a te mają być obowiązkowe dla osób, które w pierwszym okresie znoszenia ograniczeń, będą chciały lub musiały podróżować po Europie. Szef Ryanair ostrzegł też, że pasażerowie i podróżni będą nagminnie łamać zasady obowiązkowej izolacji, więc ten zapis albo będzie bezcelowy, albo stanie się narzędziem surowych restrykcji karnych.

Jak już informowaliśmy wczoraj, Ryanair planuje od 1 lipca uruchomić 40% tras, a to oznacza około 1000 lotów dziennie i prawie 100 tras z samej Irlandii. W takim przypadku to ogromna ilość osób, które musiałaby nadzorować Garda, a już teraz wydaje się to nierealne. Kontrole prowadzone byłyby wyrywkowo, czyli nie będzie kontroli nad osobami, które po przylocie na wyspę, nakazowo przebywać będą w domach.

14-dniowa kwarantanna będzie też niepełna, bo przecież Wielka Brytania i Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, nie wprowadzą takich obostrzeń na pełną skalę i jak dziać się będzie w przypadku naszych wschodnich sąsiadów, Irlandczycy zwolnieni będą z dwutygodniowej kwarantanny, w chwili przekroczenia granicy z Królestwem. Zasady kwarantanny nie będą obejmować również Francuzów, chociaż dotyczyć obywateli innych państw, a to wydaje się decyzją, co najmniej dziwną.

W związku z takim podejściem do zasad kwarantanny, szef Ryanair Michael O’Leary jest przekonany, że przepis, nie powinien być wprowadzony, a 14-dniowej izolacji poddawane osoby, u których po przylocie na któreś z lotnisk, wykryje się podwyższoną temperaturę. Podobnie mogłoby się dziać ze współpasażerami potencjalnie chorego podróżnego, co miałoby więcej sensu, dodaje O’Leary.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij...
Holohan ostrzega prz
Miłośnicy kanapek
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish