Ogromna złość właścicieli pubów

Kiedy rząd wydał swoje covidowe zalecenia i postanowił, że tzw. mokre puby, pozostaną zamknięte, a to wywołało falę niezadowolenia wśród ich właścicieli.

Wyraz temu dali na forach internetowych i w wielu wypowiedziach dla irlandzkiej prasy, a i nie przebierali w słowach, określając postępowanie rządu. Najbardziej jednak właścicieli pubów zbulwersował fakt, że otwarte mogą być tylko te puby, które posiadają własne, pełne zaplecze gastronomiczne, nie zaś posiłkują się współpracą z barami i punktami szybkiej obsługi.

Takie podejście, całkowicie zablokowało możliwość otwarcia barów i pubów, więc to kolejny krok, jaki może przyczynić się do upadku tego sektora, mówią.

W wielu wypowiedziach mówiono, że pubom, „nie dano nawet szansy na przetrwanie i jest to traktowanie nas w sposób okrutny oraz pogardliwy”. Już teraz, dodano, rząd może spodziewać się fali bankructw, ale też wysokiej stopy bezrobocia, bo znaczna część osób, które wcześniej zatrudnione były w pubach, nigdy do nich nie wróci.

Właściciele pubów twierdzą jednocześnie, że wiele z ich lokali, nawet tych bez pełnej kuchni i kucharza, spełnia wszelkie wymogi, jakie wprowadzone zostały na czas pandemii, gdyż już wcześniej, przystosowali swoje lokale do tej niezwyczajnej sytuacji. Sektor pubów, o ile teraz wyraża złość, to zapowiedział, że już wkrótce, może zastosować ostrzejszą formę sprzeciwu wobec rządu, chociaż nie ujawniono, jaką ona będzie miała formę.

Restauracje i puby podające jedzenie, mogą zostać otwarte w przyszły piątek.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Spory zapas szczepio
Morska droga do Euro
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian