Ograniczenia w użytkowaniu wody od północy

Dostawca Irish Water wydał oficjalny komunikat, a w tym powiadamia, że od północy obowiązują ograniczenia w użytkowaniu wody dostarczanej do domów.

Nowe zasady używania wody będą w mocy przez 6 tygodni do 21 lipca, a ma to związek z suszą, jaka już teraz odczuwana jest w Irlandii. W okresie, o którym mowa, nie będzie można:

– podlewać ogrodów wodą wodociągową,

– myć samochodów osobowych i dostawczych,

– myć łodzi z użyciem wody wodociągowej,

– napełniać i wymieniać wody w domowych i ogrodowych basenach,

– napełniać, wymieniać lub uzupełniać wody w domowych i miejskich fontannach,

– napełniać lub uzupełniać wody w stawach.

Wszystkie te czynności są jednak dozwolone, jeżeli do tych celów wykorzystuje się wodę opadową.

Jak już wspomniane było we wczorajszej informacji, maj tego roku był najsuchszy od 1850 roku, a najniższa suma opadów zanotowana została tej wiosny w obszarze Dublina, Westmeath, Sligo i Tipperary, gdzie występują obecnie największe problemy w zaopatrzeniu w wodę.

Jeżeli tak sucha pogoda utrzymywać się będzie przez najbliższe kilkanaście dni, to Irish Water planuje również okresowe zawieszenie dostaw wody, możliwe jest obniżenie ciśnienia w rurach, a będzie to robić podobnie, jak działo się to w latach ubiegłych, czyli w nocy. Aktualnie nocne dostawy wody wstrzymywane są w czterech rejonach Irlandii i trwają od prawie 2 tygodni.

Ostatni raz zakaz używania wody wodociągowej do celów technicznych wprowadzony został w lipcu 2018 roku, dodaje Irish Water, kiedy mieliśmy do czynienia z wyjątkowo gorącym latem.

W stanie suszy działa w kraju 27 ujęć, natomiast 50, zagrożonych jest suszą. W całej Irlandii Irish Water pobiera wodę do celów konsumpcyjnych i innego użytku domowego z ponad 900 źródeł podziemnych i powierzchniowych.

Bogdan Feręc

Źr: Irish Water

Polska-IE: Udostępnij...
Dobry czas na kupno
Wybory Prezydenta RP
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish