Odwoływane są bożonarodzeniowe jarmarki

Niedawno dowiedzieliśmy się, że część miast zadecydowała, iż będą w tym roku organizować tradycyjne Christmas Markety, ale sytuacja epidemiologiczna zmieniła się na niekorzyść i te, zaczynają być odwoływane.

Pierwsza poinformowała o tym Rada Miast Galway, która również pierwsza ogłosiła, że tegoroczny Jarmark z okazji Bożego Narodzenia odbędzie się w typowym terminie, ale ze względu na dużą i wciąż rosnącą ilość zachorowań na Covid-19, decyzja została zmieniona. Podstawą odwołania tej znanej i lubianej imprezy stało się bezpieczeństwo publiczne, więc ochrona mieszkańców miasta, ale i osób przyjezdnych.

Miejscy radni z Galway dodają, iż rozumieją rozczarowanie lokalnej społeczności, organizatorów Christmas Marketu i sprzedawców, ale nie mogli zgodzić się, by poprzez bożonarodzeniowy jarmark, zwiększyć możliwość zakażeń.

Christmas Market w Galway rozpoczyna się zazwyczaj w połowie listopada i trwa do świąt Bożego Narodzenia, a wtedy, w centralnym punkcie miasta, czyli na Eyre Square, ustawianych jest kilkadziesiąt punktów sprzedaży, w tym można spotkać lokalnych rzemieślników. Na Eyer Square pojawiają się też punkty gastronomiczne, wesołe miasteczko i niekiedy objazdowe kino, ale też ta wyjątkowa atmosfera, która wprowadza nas, mieszkańców stolicy zachodniego wybrzeża, w nastrój świąt.

Inne Rady Miast, które wcześniej zgodziły się na organizowanie bożonarodzeniowych jarmarków, zapowiadają, że również przygotowują się do zmiany swoich decyzji.  

W tym roku, jak widać, wszystko jest inne, jak i zapewne inaczej, wyglądać będą święta owiane wpływem koronawirusa.

Bogdan Feręc

Źr: GCC

Polska-IE: Udostępnij
4 poziom i zakaz wiz
Irlandia może stać
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian