Odwołane szczepienia w Cork

Odwołanie szczepień personelu w Bantry General Hospital musi zostać wyjaśnione, uważają socjaldemokraci, którzy są tym faktem zaniepokojeni.

W związku z tą decyzją, posłanka z Cork-South West Holly Cairns wezwała ministra zdrowia i dyrektora HSE do wyjaśnienia, dlaczego planowane na dzisiaj szczepienia personelu pierwszego kontaktu w Bantry General Hospital zostały odwołane?

Holly Cairns powiedziała:

– Słyszałam sprzeczne doniesienia, dlaczego szczepienia zostały przełożone. Bez względu na powód, głęboko niepokojący jest fakt, że mamy problemy z wprowadzeniem szczepionki na tak wczesnym etapie całego programu. Pracownicy, którzy zostali zapisani na dzisiejsze szczepienia, zostali poinformowani, że ich spotkania zostaną przełożone na następny tydzień, ale nie podano im konkretnej daty. Jest to niezwykle pilna sprawa, ponieważ wielu pracowników szpitala jest już bez pracy po zarażeniu Covid-19 lub ogranicza swoje ruchy ze względu na bliski kontakt z potwierdzonym przypadkiem. Jesteśmy to winni naszym pracownikom służby zdrowia na pierwszej linii, aby chronić ich przed tym wirusem i będę szukała pełnego raportu na temat tej niedopuszczalnej sytuacji, a wyjaśnień domagam się od ministra i HSE.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: SocDem

Polska-IE: Udostępnij
Zdalne miejsca pracy
Rząd źle dobiera p
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian