Odliczanie do Euro

UEFA (Unia Europejskich Związków Piłkarskich) dała Irlandii dziesięć dni na przedstawienie dalszych szczegółów dotyczących planów dostępu kibiców do meczów na tegoroczne Euro po tym, jak FAI (Irlandzki Związek Piłki Nożnej) nie było w stanie zobowiązać się do wpuszczenia kibiców na stadion Aviva w czerwcu.


Monachium, Rzym i Bilbao również mają czas do 19 kwietnia, zanim UEFA podejmie ostateczną decyzję, czy miasta pozostaną gospodarzami.


„Obecnie osiem krajów-gospodarzy potwierdziło pojemność stadionów w oparciu o swoje prognozy dotyczące poprawy sytuacji zdrowotnej w swoich krajach w czerwcu i lipcu z powodu szeregu czynników, w tym wprowadzenia szczepień w danym kraju, planowanych środków mających na celu ponowne otwarcie gospodarki i prognozowanego spowolnienia – załamanie się wirusa z powodu cieplejszego sezonu – oświadczyła UEFA.


Podejście Irlandczyków bez gwarancji oznacza, że ​​trzy mecze grupowe zaplanowane na Dublin, z udziałem Polski, Szwecji i Słowacji, a także jeden mecz 1/8 finału, prawdopodobnie odbędą się gdzie indziej (?)
W środę UEFA została poinformowana przez FAI i rząd Irlandii, że nie może jeszcze potwierdzić zapewnień co do uczestnictwa widzów w meczach w stolicy w 2021 roku.

W oświadczeniu FAI powiedział: „Irlandzki Związek Piłki Nożnej, zgodnie z radą i wskazówkami rządu, powiadomił UEFA, że z powodu pandemii Covid-19 nie jest w stanie obecnie zapewnić minimalnej liczby widzów. na meczach Euro, które odbędą się w Dublinie w czerwcu.


„Robiąc to, poinformowaliśmy UEFA, że sprawa będzie poddawana przeglądowi i że zespół Lokalnej Struktury Organizacyjnej (LOS), w tym rząd, będą nadal na bieżąco omawiały wszystkie kwestie z UEFA.”
Teraz piłka jest ponownie po stronie IRL.

Zaczynamy odliczanie i trzymamy kciuki za Dublin w tym mieście nasza reprezentacja może „czuć się jak u siebie…!” 😉 (P.Z./RTE)
Fot. Google
Shamek w Dublinie – Radio PL

Polska-IE: Udostępnij
Finansowanie program
To nie będzie masow
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian