Od wtorku znaczne pogorszenie pogody

Met Éireann informuje, że już od wtorku wejdziemy w okres bardzo złej pogody, a wszystko przez intensywne opady deszczu i silny wiatr.

Dzisiaj i jutro należy spodziewać się opadów deszczu, szczególnie intensywnych na południu kraju, ale będzie to dopiero wstęp, który prowadzić może do podtopień i niewielkich powodzi. Meteorolodzy mówią też o spadku temperatury, a ta w tym tygodniu obniży się znacznie i w całej Irlandii termometry wskazywać będą maksymalnie 10 stopni Celsjusza, natomiast w niektórych rejonach będzie to zaledwie 6 st. C.

We wtorek do opadów dołączy silny i bardzo silny wiatr, który dodatkowo utrudni nam życie, a w części południowych powiatów, spotęguje odczucie zimna, a i powodować będzie wpychanie wody morskiej do rzek. Zjawisko „cofki” podniesie więc zagrożenie powodziowe, gównie w centralnej, południowo zachodniej i południowej części wyspy.

Również jutro będziemy mieli do czynienia z wiatrem, ale nie będzie jeszcze zbyt silny, chociaż istotnie odczuwalny, dodają synoptycy z Met Éireann. Zmiany pogody na nieco lepszą, należy oczekiwać wraz z końcem tygodnia, ale prognozy są jeszcze niejednoznaczne, więc nie wiadomo, czy opady towarzyszyć będą nam nadal, czy może zasnute chmurami niebo, odpuści i padać z niego nie będzie.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian