Od przyszłego tygodnia 50-latkowie

Portal rezerwacji do szczepień okazał się sukcesem, stwierdził premier Micheál Martin, który dodał, że większość osób korzysta z tej możliwości przy rezerwowaniu terminu szczepienia.

 

Szef rządu zapowiedział jednocześnie, iż powoli kończy się szczepienie osób 60-letnich i starszych, a to oznacza tylko tyle, że od przyszłego tygodnia, będzie mogła rejestrować się w systemie grupa 50 – 59 lat. Wg premiera, społeczeństwo Irlandii bardzo dobrze zareagowało na elektroniczny system rejestracji, i spodziewa się, że kolejne grupy, równie chętnie będą z niego korzystać.

Lider Fianna Fáil wyraził również zadowolenie z postępów, jakie poczynił kraj w zakresie zaszczepień i do wczorajszego wieczora, podanych zostało 1,5 miliona dawek szczepionki. Z słów Micheála Martina wynika, co potwierdza HSE, że w Irlandii, zaszczepionych zostało już 30% populacji w wieku powyżej 16 roku życia.

Oczywiście nie wszyscy otrzymali pełne zabezpieczenie, więc dwie dawki szczepionki, ale i ten proces postępuje i będzie przyspieszał, dodał taoiseach.

 

Wraz z tą informacją pojawiła się również wiadomość z HSE, więc irlandzkiego Zarządu Służby Zdrowia, a w tej urzędnicy informują, co powinniśmy mieć „pod ręką”, podczas rejestracji. Jeżeli skorzystamy z rejestracji online, a tej można dokonać na stronie HSE, i żadnej innej, należy przygotować:

·         Numer PPS osoby, która rejestruje się do szczepienia,

·         Eircode (kod pocztowy miejsca zamieszkania),

·         Numer telefonu, pod którym pracownicy HSE będą mogli skontaktować się z osobą „przeznaczoną” do szczepienia,

·         Adres e-mail.

Po rejestracji wyznaczony zostanie termin podania szczepionki, poinformowani zostaniemy również o miejscu szczepienia, a i otrzymywać będziemy instrukcje i ewentualne informacje o zmianach.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of the Taoiseach/HSE

Polska-IE: Udostępnij
Profesor Mirosław M
Studio Dublin 30. 04
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian