Od północy Irlandia nie jest już europejskim odszczepieńcem

Od dzisiaj w kraju obowiązują Cyfrowe Certyfikaty Covid EU, a na tę chwilę czekali zarówno mieszkańcy kraju, jak i linie lotnicze i operatorzy turystyczni.

 

Przewoźnicy lotniczy i władze lotnisk oczekują, że już w tym tygodniu znacznie zwiększy się ruch pasażerski, a w tym tygodniu przez stołeczny port lotniczy, przewinie się ok. 151 000 pasażerów.

Dzisiaj obowiązują już także łagodniejsze przepisy związane z podróżowaniem międzynarodowym, więc o ile zalecane są nadal podróże w celach istotnych, to właściwie możemy już udać się do każdego zakątka Europy. Pasażerowie z Irlandii, mogą teraz bez poddawania się obowiązkowej kwarantannie podróżować do każdego państwa unijnego, ale także na Islandię, do Lichtensteinu, Norwegii i Szwajcarii, a wystarcza do tego covidowy paszport lub negatywny wynik testu PCR, który wykonany został najdalej na 72 godziny przed wylotem.

Również pasażerowie przybywający z Unii Europejskiej, ale też z Wielkiej Brytanii oraz USA, nie będą musieli poddawać się izolacji, o ile przedstawią dowód szczepienia lub mają negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa, albo są ozdrowieńcami.

O ile EU Digital Covid Cert obowiązuje już w podróżach międzynarodowych i po kilkugodzinnej podróży, możemy rozkoszować się pobytem w restauracji lub lokalnej knajpce w Hiszpanii, to na takie rozrywki w kraju, trzeba będzie jeszcze poczekać, bo tutejsza gastronomia i sektor pubów, swoje wnętrza otworzy dla mieszkańców dopiero w okolicach 26 dnia lipca.

Bogdan Feręc

Źr: DFA

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Lista Przebojów Pol
80% mniej lotów. Na