Od jutra poważne ochłodzenie. W nocy przymrozki

Jutro w godzinach południowych opady zaczną zanikać, jednak wraz z nastaniem lepszej pogody, odczujemy wyraźne ochłodzenie.

Kiedy znad Irlandii odsuną się deszczowe chmury, nad wyspę wkroczy zimny front i temperatura w krótkim czasie obniży się o około 5 stopni Celsjusza. Właśnie dlatego po południu, termometry wskazywać będą maksymalnie 7 stopni, a wieczorem na obszarach bez zachmurzenia temperatura zbliży się do zera i pojawią się zamglenia.

Noc z wtorku na środę zimna, od 0 do +5 stopni, natomiast rano, przewiduje się przygruntowe przymrozki do -1 stopnia.

Środa zimna, ale z dużą ilością słońca, jednak to, nie będzie zbyt mocno grzało, więc w dzień będziemy mieli maksymalnie 9 stopni Celsjusza.

Noc ze środy na czwartek z przymrozkami i wtedy zobaczymy od -3 do +2 stopni, natomiast niska temperatura, utrzyma się do wczesnych godzin przedpołudniowych. Drogi mogą być śliskie.

Czwartek nadal suchy i zimny, z dużą ilością słońca, ale i temperaturą do 8 stopni Celsjusza. W nocy już trochę cieplej, bo od 0 do +3 stopni, ale rano mogą występować mgły.

Podobnie będzie przez cały weekend, który ma być ze stosunkowo dobrą pogodą, ale zimny, bo termometry w dzień, nie pokażą wartości przekraczających 10 stopni. Noce zimne z niewielkimi przymrozkami. Występować będą również wieczorne i poranne mgły.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
Wiara czyni cuda?
Kiedy w Irlandii roz
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian