Od jutra można iść do ZOO

Już we wtorek 2 czerwca otwarte zostanie ZOO w Dublinie, które po dwumiesięcznej przerwie ponownie stanie otworem przed wielbicielami zwierząt.

Dublińskie ZOO będzie kierować się zasadami bezpieczeństwa, a oznacza to, że w ogrodzie będzie mogła się znajdować ograniczona ilość osób, ale i nieczynne będą kasy biletowe. Wejściówki należy kupować online, a samą wizytę w ZOO, rezerwować z kilkudniowym wyprzedzeniem. ZOO Dublin podzieli też wizyty na dwie tury, więc przed i popołudniową, a w każdej z nich w ogrodzie nie będzie mogło znajdować się więcej niż 500 osób.

Poranne wejścia rozpoczynać się będą od godziny 9:30 i trwać do 13:00, natomiast popołudniowe od 14:00 do 17:30.

W ZOO zmieniono też zasady poruszania się i wszystkie drogi są teraz jednokierunkowe, a jednocześnie namalowane zostały na nich znaczniki, które pomagać będą w utrzymaniu dystansu społecznego. W dublińskim ZOO na całej trasie ustawione będą również pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk oraz wiele tablic informacyjnych o zasadach bezpieczeństwa zdrowotnego.

Dyrektor ZOO Dublin Leo Oosterweghel:

– Podchodzimy do tego nowego rozdziału naszej historii z ostrożnym optymizmem, naszym priorytetem w tej fazie ponownego otwarcia będzie zapewnienie zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszego personelu, gości oraz ciągłego zapewniania światowej klasy opieki nad zwierzętami. Będzie to ostrożne, stopniowe ponowne otwieranie, w którym ograniczymy liczbę zwiedzających w danym momencie, jednocześnie ustanawiając ścisłe społeczne środki dystansowania i higieny, aby chronić zarówno odwiedzających ZOO w Dublinie, jak i personel.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: ZOO Dublin

Polska-IE: Udostępnij...
Czy Irlandia powinna
Ambasada RP: Życzen
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish