Od dzisiaj upały

Met Éireann zapowiada, że w tym tygodniu, kraj będzie mógł cieszyć się iście letnią aurą, więc zarówno dużą ilością słońca, jak i temperaturami przekraczającymi 20 stopni Celsjusza.

Większość Irlandii pozostawać będzie pod wpływem pogody wyżowej, a jednocześnie gorące saharyjskie powietrze, przyniesie znaczny wzrost temperatur, które do piątku będą coraz wyższe. Zaczniemy od 20 stopni, natomiast w czwartek i piątek, będzie to już nawet 23 stopnie Celsjusza.

Niestety niektóre części kraju, będą musiały zadowolić się wskazaniami termometrów od 17 do maksymalnie 21 stopni Celsjusza, jednak to i tak dużo, jak dla północnej części irlandzkiej wyspy.

Wysokie temperatury, bo do 22 stopni, hrabstwa odczuwać będą już jutro i tak stanie się na południu i niektórych dzielnicach wschodnich, a co ważne, tam także będzie najwięcej słońca.

Trochę gorsze informacje są dla zachodniego wybrzeża, bo od środy, pokrywa chmur będzie znacznie grubsza, a w piątek, może zacząć padać deszcz. Plusem tego jednak będzie, że termometry na zachodzie i południowym zachodzie, wskazywać mają nawet 23 stopnie Celsjusza.

Wyraźne ochłodzenie przewidywane jest dopiero na kolejny poniedziałek, więc weekend, nadal będzie ciepły, ale z możliwością przelotnych opadów.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
Irlandzkie firmy z o
Varadkar rozpoczął
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian