OBYWATELSKIE UJĘCIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 58-letni mężczyzna, który wsiadł za kierownicę vw i spowodował kolizję drogową. Dalszą jazdę uniemożliwiła mu kobieta, której uszkodził auto. O całym zdarzeniu poinformowała Policję. Mieszkaniec Radomia za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Wczoraj po godz. 14 dyżurny radomskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Zbrowskiego kierowca spowodował kolizję drogową i najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Krótko po zgłoszeniu na miejsce dotarli policjanci z Komisariatu II.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 58-latek kierujący vw nie zachował należytej ostrożności i przed sygnalizacją świetlną najechał na tył mitsubishi po czym chciał odjechać z miejsca zdarzenia. Dalszą jazdę uniemożliwiła mu kobieta, której auto uszkodził. Zabrała mężczyźnie kluczyki i powiadomiła Policję. Badanie stanu trzeźwości 58-letniego kierowcy vw wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi Radomia grozi kara wysokiej grzywny, ograniczenie lub pozbawienie wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

Natomiast wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nie kierujmy pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, gdyż narażamy innych oraz siebie na niebezpieczeństwo utarty zdrowia a nawet życia.

Autor: Justyna Leszczyńska

Policja.pl

Polska-IE: Udostępnij
Kiedy ostatnia zmian
Tatuaże: czy mogą