Obowiązkowa kwarantanna po przylocie przez rok?

Wicepremier Leo Varadkar powiedział, że nie można wykluczyć obowiązkowej kwarantanny po przybyciu na wyspę, która pozostanie w mocy przez dłuższy czas.

Wg Varadkara, jest wielce prawdopodobne, że o ile obowiązek izolacji po przybyciu na wyspę zostanie wprowadzony, to obowiązywać będzie nawet przez 12 miesięcy, a przepis, nie ma na względzie utrudnienie życia mieszkańcom kraju, a zabezpieczenie ich przed importem koronawirusa. Wicepremier stwierdził również, że nie można tego wykluczać, a obowiązek izolacji dotyczyć będzie każdej osoby, która pojawi się w Irlandii.

To ostre zarządzenie, będzie miało wpływ na kolejny okres wakacyjny, ale też na kolejne święta Bożego Narodzenia, albowiem niewiele osób może się zdecydować, żeby lecieć za granicę, a następnie po powrocie, dwa tygodnie przebywać na kwarantannie.

Leo Varadkar wypowiedział też zaskakujące słowa, a w tych zawarł tezę, że o ile obowiązkowa kwarantanna zostanie wprowadzona, to trudno będzie ją cofnąć, ale będzie to środek skuteczny w walce z koronawirusem.

Leo Varadkar:

– Myślę, że kiedy weźmie się pod uwagę tak dramatyczną sprawę związaną z opieką zdrowotną, trudno jest ją odwrócić i nie sądzę, żebyśmy się cofnęli, dopóki wszyscy nie zostaną zaszczepieni, a potem nie zechcielibyśmy otwierać lotów przed świętami Bożego Narodzenia. Osoby, które mogą chcieć spędzić wakacje w sierpniu, osoby, które chciałyby zobaczyć swoich krewnych w te Święta Bożego Narodzenia, których nie widzieli w ostatnie Święta Bożego Narodzenia, prawdopodobnie nie będą mogły tego zrobić. Istnieje wiele warstw, na których należy wprowadzić obowiązkową kwarantannę i tylko pewna liczba osób może zostać wpuszczona do kraju, więc obecne, istotne powody nie będą już uważane za istotne. Można wpuścić tylko około 500 do 600 osób dziennie. To oznaczałoby, że niektóre podróże, które uznamy za niezbędne, nie będą już dozwolone. Osoby jadące do Londynu na rozmowę kwalifikacyjną, osoby podróżujące w celach edukacyjnych, osoby, które chcą zobaczyć umierającego krewnego…, nie bylibyśmy w stanie zagwarantować, że taka podróż jest możliwa.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Polska-IE: Udostępnij
Jeszcze przynajmniej
Firmy nie wiedzą, c
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian