Obowiązkowa kwarantanna może być zatwierdzona już dzisiaj

Rano, jak donoszą służby prasowe premiera, odbędzie się wirtualne posiedzenie gabinetu, a na tym podjęta ma zostać ostateczna decyzja wprowadzająca obowiązkową kwarantannę, dla pasażerów, którzy pojawiać się będą na wyspie.

Obowiązkowa kwarantanna dotyczyć będzie podróżnych z 20 krajów, a Rada Ministrów modyfikować ma listę państw objętych obowiązkiem izolacji po przylocie, w odstępach dwutygodniowych. Na liście znajdować się będą kraje, w których ilość przypadków zakażeń koronawirusem, oceniona zostanie, jako wysoka.

Istotne w tej sprawie jest to, że w rządzie, nie ma pełnej zgody na wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny i część ministrów, raczej sceptycznie nastawiona jest do pomysłu.

Minister zdrowia Stephen Donnelly wniesie jednak dzisiaj proponowane przez siebie rozwiązanie i poprosi gabinet, aby je przyjął, a jeżeli tak się stanie, rozporządzenie wejdzie w życie natychmiast po podaniu go do publicznej wiadomości. Jeszcze wczoraj wieczorem w Departamencie Zdrowia trwały intensywne prace, aby doprecyzować zarządzenie, ale jak stwierdził rzecznik rządu, była to tylko kosmetyka.

O ile rząd przychyli się do rozwiązania zaproponowanego przez ministra Stephena Donnelly, już w tym tygodniu, obowiązywać zacznie kwarantanna po przylocie, a na liście, znajdzie się też Polska.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Premier ma nadzieję
Facebookowi dawcy na
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian