Obowiązkowa kwarantanna dla wszystkich przylatujących

Sinn Féin zgłosiło poprawkę dotyczącą rozszerzenia obowiązkowej kwarantanny hotelowej na wszystkich przybywających do kraju.

Rzecznik Sinn Féin ds. transportu Darren O’Rourke przedstawił poprawkę do ustawy o zdrowiu publicznym z 2021 r., w celu rozszerzenia kwarantanny na wszystkie osoby, które nie są niezbędne, a nie tylko przybywających z dwudziestu krajów, jakie znalazły się na „czerwonej liście”.

Poseł O’Rourke powiedział:

– Mamy prawie rok do pandemii Covid-19, a przepisy dotyczące obowiązkowej kwarantanny hotelowej zostały opublikowane dopiero późnym wieczorem w piątek, natomiast sam system, nie będzie działał jeszcze przez kilka tygodni. Jest oczywiste, że rząd wie teraz, że ich dotychczasowa polityka dotycząca podróży międzynarodowych fatalnie zawiodła, ale ustawa o zdrowiu (poprawka) 2021 nie jest wystarczająco dobra. Obowiązkowa kwarantanna hotelowa dla przyjezdnych z 20 krajów po prostu nie jest wystarczająca, dlatego przedłożyliśmy poprawkę do ustawy, aby zapewnić, że zostanie ona rozszerzona na wszystkie nieistotne przyloty międzynarodowe. Ustawa zawiera trzymiesięczną klauzulę wygaśnięcia, dlatego uważamy, że obowiązkowa kwarantanna hotelowa dla wszystkich nieistotnych, przybywających z zagranicy osób w tym czasie jest właściwa i proporcjonalna. Potrzebujemy teraz zdecydowanych działań, aby zapobiec importowaniu nowych wariantów i chronić nasz program szczepień w nadchodzących miesiącach. Ponadto przedstawiliśmy poprawki, które wymagałyby od wszystkich mniej istotnych przybyszów wykonania testu PCR po przybyciu, usprawnienia wymiany danych między Północą a Południem oraz zagwarantowania, że ​​Dáil będzie miał wpływ na rozwój nowych przepisów. Półśrodki rządu już nie wystarczą. Zbyt długo siedzieli na rękach. Należy to zrobić jak najszybciej, ponieważ stracono już zbyt dużo czasu.

Lista poprawek Sinn Féin do ustawy o zdrowiu (poprawce) 2021 jest dostępna  tutaj.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian