Obawy o dojazdy na święta

Rząd zapowiedział zmniejszenie przepustowości transportu publicznego, w okresie, kiedy podróże międzymiastowe, zaczynają być dla wielu osób istotne.

Z pociągów, kolejki dojazdowej i z autobusów pozamiejskich, w okresie świątecznym, korzysta wiele osób, a ten sposób komunikacji preferowany jest przede wszystkim przez osoby starsze. Podróżowanie pociągiem lub autobusem międzymiastowym, jest też formą wybieraną przez ludzi młodych, ale w tym roku, może dokładnie rzecz ujmując za kilka dni, może stać się to dużym problemem i niektórzy z mieszkańców kraju, utracą tę możliwość.

Chodzi o zmniejszenie ilości osób, jakie w jednym czasie mogą przebywać w pociągu, kolejce dojazdowej, tramwaju, autobusie miejskim i międzymiastowym, ale co ważne, wiele podróży świątecznych i poświątecznych, zostało już zaplanowanych.

Część osób zarezerwowała bilety na pociąg i autobus, który dowieźć miał ich do rodziny lub przyjaciół na święta, jednak teraz może być to niemożliwe. O ile rezerwacje powinny być przez przewoźników zrealizowane, to nie wiadomo, w jaki sposób poradzą z tym sobie, o ile tych będzie więcej, niż wymagana przepisami ilość wolnych miejsc w pojazdach.

Jest bardzo prawdopodobne, że w tych dniach, Irish Rail i Bus Éireann, zawieszą funkcjonowanie przedsprzedaży biletów, a jednocześnie, nie będą przyjmować już kolejnych rezerwacji na podróże. To z kolei oznacza, że wiele osób, które jeszcze nie zdecydowało się na rezerwację lub zakup biletu, albo planowało to zrobić tuż przed podróżą, może nie mieć już szansy, by podróż, odbyła się środkiem komunikacji publicznej.

Jeżeli ktoś planuje taką podróż, powinien jeszcze przed 7 grudnia, więc przed wejściem w życie przepisów, próbować dokonać rezerwacji na pociąg lub autobus, co zwiększy szansę na taką podróż, chociaż już teraz, takiej pewności nie ma. Podobnie będzie u prywatnych przewoźników autokarowych, gdyż i oni, będą musieli dostosować się do nowych przepisów, więc zmniejszyć o połowę ilość miejsc w pojazdach.

Bogdan Feręc

Informacja własna

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ministrowie krytykuj
Ruszy program darmow
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська