NPHET przejął kraj we władanie

Coraz więcej osób twierdzi, że Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego, posuwa się zbyt daleko i tak naprawdę, to ciało przejęło władzę w kraju.

Pada też wiele zarzutów pod adresem rządu, który trzyma się kurczowo porad wydawanych przez NPHET, a niewielkie odstępstwa, na jakie pozwala sobie gabinet, nazywane są nieudolną próbą udowodnienia, że jest inaczej, niż jest w rzeczywistości. Niestety, jeżeli przyjrzymy się działaniom rządu, a od dawna to widać, więc zachowuje się tak, jakby odpowiedzialność z gabinetu została zdjęta i nowe decyzje, jakie wydawane są przez władze kraju, to zobaczymy, że covidowe rozstrzygnięcia, mają odzwierciedlenie w słowach Zespołu ds. Zdrowia Publicznego.   

Ciekawe jest też, że rządowi, całkiem się to podoba, bo wciąż powtarza, iż na podstawie zaleceń, podjął takie lub inne postanowienie, czyli ręce ma czyste.

Tu jednak można się zastanowić, czy tak jest z całą pewnością? Raczej nie bo porady NPHET, są tylko poradami, czego irlandzki rząd, zdaje się już nie zauważać. Tym samym, odpowiedzialność nadal spoczywa na nim, a i on, rząd, rozliczany będzie ze swoich działań.

Jakby jednak na to wszystko nie patrzeć, politycy, uzależnieni od opinii wydawanych przez NPHET, rozumieją całkiem inaczej swoje zadanie, więc tańczą w takt muzyki, płynącej z gabinetów Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, który może i nie chce źle, ale w mojej opinii, zaczął już lekko przesadzać i zbyt często, twardą ręką, chce sterować, pandemicznym zdrowiem mieszkańców Irlandii.

Bogdan Feręc

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rząd musi wspierać
Marta Wilczyńska: M