NPHET nalega na wprowadzenie dodatkowych ograniczeń

Obecnie nie znajdzie się już osoby związanej z Krajowym Zespołem ds. Zdrowia Publicznego, która zastanawiałaby się, czy dodatkowe obostrzenia, w ogóle są potrzebne?

Członkowie NPHET wręcz naciskają na rząd, aby ten, zebrał się w najbliższych godzinach i na podstawie danych, jakie zebrano w ostatnich dniach, podjął decyzję o maksymalnym zaostrzeniu zasad piątego poziomu ograniczeń.

W postulatach przewija się sugestia zamknięcia wszelkich zbędnych miejsc publicznych, pozostawienie otwartymi wyłącznie sklepów spożywczych i nakaz pozostawania w domu przez najbliższe sześć tygodni.

Rząd zastanawia się obecnie, czy zasadne jest wprowadzenie tak drastycznych środków zabezpieczających i nie wykluczył możliwości spotkania na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Ministrów, gdzie omawiać będzie propozycje NPHET.

Wczoraj w godzinach popołudniowych, dziennikarską pocztą pantoflową rozeszła się wiadomość, że posiedzenie gabinetu jest już zaplanowane, a wieczorem opublikowane ma być jego stanowisko, jednak do niczego takiego nie doszło, a i nikt z kręgów rządowych nie zająknął się nawet jednym słowem, iż jakieś decyzje miałyby zapadać w Nowy Rok.

Całkiem inaczej sprawa może przedstawiać się dzisiaj, kiedy mamy do czynienia z wyraźnym wezwaniem przez Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego, że potrzebne są dodatkowe działania, które powstrzymają transmisję wirusa.

Wczoraj, jak informował NPHET, potwierdzono 1754 nowe przypadki zakażeń oraz 11 zgonów spowodowanych koronawirusem.

Bogdan Feręc

Źr.Gł.: RTE

Polska-IE: Udostępnij
Zły rok na irlandzk
Irlandzka prasa boi
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian