Nowy szczep wędruje już po świecie

Wielka Brytania nie jest jedynym państwem, w którym potwierdzono już obecność nowego szczepu wirusa, więc można stwierdzić, że ten, zaczął już swój marsz po świecie.

Obecnie potwierdzone przypadku wirusa VUI-202012/01 zgłosiło kilka krajów na całym świecie, a do tych należą m.in. Włochy, Dania, Holandia, Australia i Gibraltar. To nie wszystkie złe informacje, gdyż w kolejnych państwach mówi się o podejrzeniu występowania mutacji, więc trzeba się spodziewać, że kolejne państwa potwierdzą dzisiaj lub jutro nową odmianę SARS-CoV-2 u siebie.

Na potwierdzenie czekają w tej chwili Francja oraz RPA, natomiast Irlandia, bada wszystkie osoby pod kątem zmutowanego szczepu.

Jak dodają władze medyczne Unii Europejskiej, mutacja, ma o 70 procent wyższą zdolność do przenoszenia się na inne osoby, zakażeni ciężej przechodzą chorobę, ale nie obserwuje się wyższej śmiertelności.

Naukowcy prowadzą badania laboratoryjne i próbują ustalić, czy szczepionka, która zaprojektowana została na Covid-19 w jego podstawowej wersji, działa również na mutację SARS-CoV-2 VUI-202012/01.

Bogdan Feręc

Źr: AFP

Polska-IE: Udostępnij
Chaos transportowy n
Zatwierdzenie szczep
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian