Nowy rządowy plan otwierania kraju. Dużo zmian, duże przyspieszenie

Gabinet Leo Varadkara przemodelował cały dotychczas zapowiadany plan uruchamiania gospodarki po blokadzie, a zmian jest sporo.

Już w drugiej fazie, czyli od poniedziałku, nie będzie ograniczenia w oddalaniu się w strefie do 20 km od domu, a będzie można poruszać się w obrębie hrabstwa, w którym się mieszka. W strefie przygranicznej można będzie podróżować w ramach hrabstwa i dodatkowo w strefie do 20 km położonej w innym hrabstwie.

Sektor gastronomiczny i hotelarski uruchomiony zostanie ponownie wraz z początkiem lipca, aby ruch turystyczny wspomógł odbudowę tej branży. Centra handlowe otwarte zostaną 15 lipca, jednak detaliści poproszeni będą, aby sklepy otwierane były od godziny 10:30.

Ta ostatnia zmiana jest nieco zaskakująca, ale rząd wyjaśnił, że w ten sposób chce uniknąć tłoku w środkach komunikacji publicznej, więc osoby jadące do pracy, nie będą mieszać się z tymi, które jadą na zakupy.

Oficjalnie informacja zostanie podana do publicznej wiadomości za kilkadziesiąt minut (w porze lunchu), natomiast premier Leo Varadkar zwróci się do mieszkańców Irlandii około godziny 16:00 i wyjaśni szczegółowo zmiany.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of the Taoiseach

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish