Nowy punkt kompleksowej obsługi dla osób, które muszą się przekwalifikować

Właściwy kurs pomoże ci określić, co jest w ofercie, jakie wsparcie możesz otrzymać, powiedział minister Harris.

Minister ds. szkolnictwa wyższego i dalszego nauczania Simon Harris uruchomił nowy portal internetowy dla osób pragnących podnieść umiejętności lub się przekwalifikować. Portal internetowy –  gov.ie/therightcourse  – stanowi punkt kompleksowej obsługi dla przedsiębiorstw, pracowników lub osób bezrobotnych i przedstawia w zarysie dostępne dla nich opcje trzeciego poziomu. Może to być krótki kurs w niepełnym wymiarze godzin, kurs dla osoby zatrudnionej lub możliwość powrotu na trzeci poziom nauczania.

Minister Harris powiedział:

– Jest tak wiele opcji dla ludzi, ale system jest złożony i może przeciążać niektórych ludzi. Ten portal internetowy oferuje ludziom jasny obraz tego, co jest w ofercie, w jaki sposób mogą uzyskać do niej dostęp, a także wsparcie dostępne wsparcie. Irlandia to mały kraj. Nie możemy sobie pozwolić na niewykorzystany talent i nie możemy pozostawić nikogo poza społeczeństwem z powodu braku umiejętności. Pandemia COVID-19 zmusiła nas do stawienia czoła wielu niedoborom umiejętności, które posiadamy. Musimy zapewnić naszym ludziom dostęp do umiejętności, których potrzebują, aby odnieść sukces w życiu, a irlandzki biznes ma ludzi z umiejętnościami potrzebnymi do rozwoju. Ma to również kluczowe znaczenie dla zabezpieczenia naszego powrotu do zdrowia i zapewnienia, że ​​obywatele Irlandii będą w nim uczestniczyć.

Punkt kompleksowej obsługi przedstawia miejsca dalszej edukacji i szkoleń oraz oferowane kursy w ramach szkolnictwa wyższego, a także informacje dla osób pobierających zasiłek z opieki społecznej.

Także właściciele firm zachęcani są do zbadania szeregu opcji podnoszenia umiejętności dostępnych w Skillnet Ireland, w tym wsparcia biznesowego prowadzonego przez przedsiębiorstwa, ukierunkowanych możliwości podnoszenia umiejętności dla pracowników w ich firmach, bezpłatnych programów szkoleniowych online i wirtualnych miejsc pracy.

Minister Harris dodał:

– Jeśli jesteś tymczasowo bezrobotny w wyniku COVID-19, teraz może być czas na krótki kurs. Podczas kursu nadal możesz zachować swoje świadczenia socjalne. Lub jeśli jesteś zatrudniony, ale chcesz poprawić swoje umiejętności, masz do dyspozycji również takie opcje. Ten nowy portal będzie cennym narzędziem, które pomoże każdej osobie zidentyfikować najbardziej odpowiednią opcję podnoszenia umiejętności dla siebie i swoich zespołów. Będzie świetnie prezentować różnorodność wsparcia w podnoszeniu kwalifikacji, dostępnego od formalnych akredytowanych programów, praktyk zawodowych po praktyczne uczenie się w miejscu pracy we wszystkich agencjach. Nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się czegoś nowego, a teraz jest idealny czas na rozpoczęcie kursu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Gdzie trafiają pien
Irlandia odmawia pom
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian