Nowy polski program muzyczny na antenie irlandzkiego radia

Już wkrótce rozpocznie się emisja nowego programu muzycznego, który skierowany jest do irlandzkiej Polonii, a będzie czymś innym, niż tylko kolejną audycją z dużą ilością muzyki.

Wraz ze współprowadzącą program „B’Music Light” dyrektor szkoły B’Music College Of Music And Performing Arts Izabelą Kurek poprowadzę audycję, w której postaramy się wyjaśnić, jak słuchać muzyki. To zagadnienie może wydawać się całkiem proste, ale co istotne, nie wystarczy włączenie radia, by muzykę słyszeć, gdyż jak dodaje właścicielka szkoły w Swords w Dublinie, dobrze jest tę rozumieć.

To będzie też wyzwanie, bo audycja skierowana jest do wszystkich pokoleń, jakie reprezentują tutejszą Polonię, więc program skomponowany zostanie w taki sposób, aby trafiać do szerokiego grona odbiorców.

Jest jeszcze jedna ważna kwestia, którą warto zaznaczyć, bo o ile będę współprowadzącym audycję, to i ja muszę z niej coś wynieść, a to dzięki opinii dyrektor Izabeli Kurek. Jak stwierdziła w niedawnej rozmowie, moja wiedza na tematy muzyczne, czego się nie wypieram, jest raczej nikła. Może to właśnie stało się podstawą naszych kolejnych rozważań i decyzji, iż taka audycja, która uczyć będzie słuchania i rozumienia muzyki, ale i rozpoznawania stylów muzycznych i gatunków, jest potrzebna.

Powoli kończymy przygotowania do rozpoczęcia realizacji naszego wspólnego projektu, czyli wkrótce program dla mieszkańców Irlandii, ale nie tylko dla nich, realizowany ze Studia Riverside w Galway, a przy wsparciu Studia 37 Radia Wnet, pojawi się jako cykl programów w dublińskiej stacji NEAR.FM, w paśmie „Muzyczna Polska Tygodniówka”.

Zapraszamy niebawem!

Izabela Kurek, Bogdan Feręc

Studio Riverside / B’Music Light

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia jest państ
Nie może być dyskr