Nowy minister Zielonych do dymisji

Ledwie rozpoczął urzędowanie, a już doczekał się fali krytyki i reakcji użytkowników mediów społecznościowych, którzy żądają jego dymisji.

Chodzi o nowego ministra ds. dzieci i młodzieży Roderica O’Gormana, który na swoim twitterowym profilu, prezentuje „chore wpisy”. W słowach krytyki mówi się też, że internetowa działalność ministra O’Gormana ignorowana jest przez władze kraju i media, a te powinny napiętnować takie zachowania.

Z tego powodu powstała inicjatywa, która doprowadzić ma do zwolnienia ministra ds. dzieci ze stanowiska, a i domagano się szybkiej reakcji premiera Martina.

W internetowych komentarzach czytamy, że minister na swoim profilu prezentuje „obrzydliwe posty”, co nigdy nie powinno mieć miejsca. Dla uwidocznienia twitterowej działalności ministra O’Gormana zaprezentowano też kilka zdjęć z jego oficjalnego profilu, a te, rzeczywiście mają dosyć dziwny wydźwięk.

To już drugi apel do premiera, aby zajął się internetową aktywnością swojego ministra, a co chyba ważne, drugi w ciągu trzech dni, więc jest chyba coś na rzeczy. Wiele osób, które do tej pory śledziło profil nowego ministra na Twitterze, zgłosiło jego posty do usunięcia, jednak moderatorzy zignorowali te prośby, podobnie, jak zrobił to rząd, bo od kilku dni i tam przesyłane są informacje o zaskakujących zdjęciach, jakie pojawiają się na stronie ministra.

W tej sprawie nie ma jeszcze oficjalnej reakcji rządu, a i nie doczekano się reakcji samego ministra, ale skoro użytkownicy Internetu gremialnie ruszyli do ataku, wydaje się, że premier w najbliższych godzinach zmuszony będzie do działania, więc albo nakaże usunięcie postów i zabroni swojemu podwładnemu umieszczania takich wpisów, albo zdymisjonuje szefa resortu ds. dzieci.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Twitter

Polska-IE: Udostępnij...
Garda zaostrzy kontr
Wielka Brytania rozs
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish