Nowy minister odradza podróże zagraniczne

Minister transportu i działań klimatycznych Eamon Ryan powiedział, że mieszkańcy Irlandii powinni być bardzo ostrożni w kwestii decyzji o spędzeniu wakacji poza krajem.

Wg ministra Ryana, nie można mieć w tym roku żadnej pewności, iż wirus SARS-CoV-2 został pokonany, więc ryzyko zakażeń pozostało, a choroba może pojawić się ponownie w każdej chwili. Dlatego mieszkańcy wyspy powinni rozważyć, czy ich podróż zagraniczna jest niezbędna, albowiem samo zwiększenie podróży zagranicznych, zwiększy ryzyko zachorowań w Irlandii.

Minister Ryan zajmie się też sporządzeniem listy, którą wcześniej zapowiadano, a na tej znajdą się kraje objęte systemem mostu powietrznego, co oznacza, że nie będzie w tych przypadkach obowiązywała 14-dniowa kwarantanna po powrocie. Lista powstać ma do 9 lipca.

Minister Eamon Ryan jest przekonany, że w tej sprawie, bardzo ważne są opinie świata medycyny, i dopiero po konsultacji z nimi, podejmie ostateczne decyzje, jednak już teraz nowy szef resortu jest przekonany, że podróże zagraniczne powinny być ograniczone do absolutnego minimum.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij...
Weto ludowe, czyli d
Ceny nieruchomości
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish