Nowy lider Partii Pracy

Wczoraj przed północą ogłoszono wyniki wewnętrznego głosowania do wyborów na lidera Partii Pracy w Irlandii.

Proces wyboru nowego szefa ugrupowania zapoczątkowała decyzja Brendana Howlina, który po wyborach parlamentarnych z 8 lutego tego roku, stwierdził, iż nie udało się mu wprowadzić do parlamentu odpowiednio dużej ilości posłów, więc uważa to za porażkę i ustępuje ze stanowiska.

Tym samym uruchomiony został proces wyboru nowego szefa Partii Pracy, a od początku przewodził stawce Alan Kelly, który nawiasem mówiąc, od północny jest nowym liderem laburzystów w Irlandii.

Jedynym zagrożeniem dla Kelly’ego był Aodhán Ó Ríordáin, ten jednak nie był na tyle mocnym kandydatem, by przejąć schedę po Howlinie. W głosowaniu na Alana Kelly’ego oddano 1047 głosów, natomiast O’Riordan zebrał ich 868.

Tym samym Alan Kelly jest nowym szefem Partii Pracy i to on przez najbliższe lata przewodzić będzie ugrupowaniu.

Alan Kelly urodził się 13 lipca 1975 roku i pochodzi z Portroe na obrzeżach Nenagh w hrabstwie Tipperary. Jest synem Toma i Nan Kelly, a kształcił się w Nenagh CBS, następnie uczęszczał na University College Cork (UCC), gdzie ukończył licencjat z języka angielskiego i historii w 1995 r. Dwa lata później ukończył studia magisterskie z historii politycznej. Kelly kontynuował naukę w Boston College, gdzie uzyskał certyfikat Leadership w 1999 roku. Wkrótce potem wrócił do Irlandii i ukończył MBS w eCommerce w 2002 roku. Następnie Kelly pracował jako Menedżer eBiznesu w Bord Fáilte i Fáilte Ireland.

Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Polska-IE: Udostępnij...
Koszary w Sarsfield
Pracownicy niezadowo
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish