Noworodek znaleziony w szpitalnej toalecie. Dziecko zmarło

Do tragicznego w skutkach wydarzenia doszło w szpitalu Rotunda w Dublinie, gdzie w jednej z toalet, pacjenci znaleźli noworodka.

Zaalarmowano personel szpitala, a ten natychmiast zajął się dzieckiem, jednak akcja ratunkowa, zakończyła się niepowodzeniem. Kolejne kroki były konsekwencją wydarzenia z 6 grudnia, czyli powiadomiono Gardę, a ta wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli wszelkie dostępne w szpitalnej toalecie ślady, a i przesłuchali świadków, czyli pacjentów i personel szpitala, jednak do tej pory, nie udało się znaleźć matki dziecka, chociaż policjanci twierdzą, iż dysponują pewnymi poszlakami, a te mogą wskazywać, kto jest matką.

Pomocne w dochodzeniu są władze dublińskiego szpitala Rotunda, bo zarówno współpracują z policją, jak i wszczęły własne dochodzenie w tej sprawie. Z pierwszych ustaleń wynika, iż matką zmarłego noworodka może być kobieta z Europy Wschodniej, a zabezpieczony materiał w postać nagrań ze szpitalnego monitoringu, może pomóc w ustaleniu tożsamości kobiety.

Obecnie śledczy czekają na wynik sekcji zwłok, dziecka, która dalszy tok dochodzenia.

Bogdan Feręc

Źr: Garda

Polska-IE
Uważaj – od kogo
Grypa jest już akty
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish