Nowe zasady w pubach

Już wkrótce rząd ogłosić ma swoją decyzję o uwolnieniu od zakazu prowadzenia działalności ponad 3500 pubów, ale nie będzie tak prosto.

Z pierwszych nieoficjalnych informacji wiemy, że puby, nazywane „mokrymi”, otwarte zostaną w połowie września lub w chwilę po połowie tego miesiąca. Jednak zasady, jakie w nich będą obowiązywać, raczej nie przypadną do gustu właścicielom tych miejsc, jak i klientom. Zaproponowane będzie, a zrobi to Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego, aby w lokalu znajdowała się ograniczona ilość osób, która wynikać ma z przelicznika na powierzchnię pubu.

Co też istotne, raczej nie wejdzie tam nikt z ulicy, ponieważ na zostać wprowadzona zasada rezerwacji miejsc, a to może powodować pewne komplikacje. W pubach, które nie podają jedzenia, obowiązywać na dystans 2 metrów separacji, podobnie jak odseparowania osłoną baru od gości. Obsługa barów będzie zobowiązana nosić osłony twarzy, a klienci, o ile nie będą mogli zachować dystansu społecznego, także zmuszeni będą zakrywać usta i nosy maskami lub plastikowymi osłonami.

W każdym lokalu mają być wyznaczone strefy odkażania rąk, stoliki mają być rozsunięte na odpowiednią odległość, a goście, nie będą mogli stać przy kontuarze. Irlandzka policja ma również kontrolować te miejsca, a w przypadku złamania przepisów, wydawać bezwzględne nakazy zamknięcia lokalu.

*

Tak się zastanawiam, bo osłona twarzy klienta, trochę gryzie mi się ze spożywaniem np. piwa. Może producenci masek i osłon wyprodukują wersję barową, więc od razu ze słomką, żeby zachować się zgodnie z przepisami w pubach…

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Covidowe nadgodziny
Deweloperzy będą s