Nowe wytyczne Ryanaira dla pasażerów

Problemy, jakie obserwowane są na lotnisku w Dublinie, wywołały reakcję społeczeństwa, linii lotniczych i SIPTU.

Zacząć należy od związkowców, którzy zwrócili się do władz portu lotniczego, żeby natychmiast zajął się rozwiązywaniem kryzysu zatrudnienia, więc przyjął do pracy odpowiednią ilość osób. To jednak może być działaniem trudnym, bo jak dodaje SIPTU, wraz z ogłoszeniami o pracę, powinno zaproponować się również podwyżki wynagrodzeń. Jak mówią związkowcy, pensje na lotnisku powinny być podniesione o 16%, co po pierwsze pomoże obecnym pracownikom w radzeniu sobie z kryzysem cenowym, jak i zachęcić może więcej osób do reakcji na ogłoszenia o pracę, jakie pojawiły się w ostatnich dniach.

W innym przypadku, na lotnisku w Dublinie, wciąż brakować będzie odpowiedniej ilości osób, które m.in. dokonywać będą odpraw bezpieczeństwa.

Idąc dalej, przytoczyć należy wypowiedź władz Ryanair, które wskazały, że to poprzez działania DAA, występują opóźnienia w odprawach pasażerskich. Ryanair zaktualizował też swoje zalecenia dla podróżnych korzystających z usług tego przewoźnika, więc zaleca, aby do odprawy stawić się na ok. 3,5 godziny wcześniej. Zapewni to większe bezpieczeństwo i zapas czasu, który może być potrzebny, żeby zdążyć na swój lot, przechodząc przez odprawę bezpieczeństwa.

Podobne zalecenia pojawiają się w innych liniach lotniczych operujących ze stołecznego lotniska, chociaż najczęściej mówi się tam o trzech godzinach.

Inaczej do sprawy podchodzi sam port lotniczy w Dublinie i jego władze mówią, że wystarczy stawić się do odprawy bezpieczeństwa na dwie godziny przed odlotem. DAA dodaje, iż obecne problemy powodowane są brakami kadrowymi, które wywołane zostały dużą ilością zakażeń koronawirusem.

W wielu opiniach pojawiają się jednak zdania, że opóźnienia powstały ze względu na złe zarządzanie personelem lotniskowym, co z kolei opóźnia cały proces odprawy. Już wcześniej wskazywano, że DAA zna i to dużo wcześniej rozkład lotów, więc może odpowiednio przygotować pracowników lotniska, tworząc grafiki pracy.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Kryzys mieszkaniowy
Kluby nocne będą c
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська