Nowe restrykcje!!! Rząd okazał się łagodniejszy

Irlandzki gabinet zgodził się na wprowadzenie godziny policyjnej od 20:00 dla sektora rozrywki, pubów, restauracyjnego, wydarzeń na żywo, a także innych miejsc zamkniętych, takich jak kina i teatry, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19 w okresie Bożego Narodzenia.

Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego zalecał wcześniej godzinę 17: 00, jako godzinę zamknięcia, jednak rząd zdecydował, że będzie inaczej i przedłużył czas o 3 godziny.

Zgodnie ze środkami uzgodnionymi przez rząd, liczba widzów uczestniczących w wydarzeniach sportowych ma być ograniczona do 50%, maksymalnie do 5 000 osób.

Wesela mają być ograniczone do 100 osób i muszą zakończyć się o północy, zgodnie z propozycjami uzgodnionymi przez gabinet, który zakończył właśnie swoje posiedzenie.

Nie ma zmian w liczbie dozwolonych wizyt w gospodarstwach domowych, która pozostanie ustalona na cztery gospodarstwa domowe. Nie ma również zmian w podróżach na poziomie krajowym, co dotyczy okresu świątecznego.

Natomiast środki, o jakich w specjalnym wystąpieniu poinformował premier Micheál Martin, obowiązywać do 30 stycznia, jednak data ta będzie weryfikowana.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Cienie w Jaskini - 1
Piotr Zelt: Prezenty
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська