Nowe dane o zachorowaniach w Irlandii i w Polsce

Departament Zdrowia zaktualizował dane o zachorowaniach na wyspie, a z tych wynika, iż ponownie mieliśmy do czynienia ze wzrostem ilości przypadków Covid-19.

W Irlandii odnotowano 493 nowe przypadki zakażeń, co podnosi całkowitą liczbę zainfekowanych wirusem Covid-19 do 15 251, a i nadeszły informacje o nowych przypadkach śmiertelnych. Wg dr. Tony’ego Holohana z Ministerstwa Zdrowia, w niedzielę do godziny 20:00 zmarło w Irlandii kolejnych 39 osób, które zakażone były koronawirusem.

Dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia powiedział też, iż w Irlandii Północnej pojawiło się 17 nowych przypadków śmiertelnych, więc u naszych sąsiadów zmarły już 193 osoby, natomiast ogólna ilość potwierdzonych zakażeń na Północy wynosi 2468 przypadków. W ramach irlandzkiej wyspy wirusem Covid-19 zakażone zostały 17 244 osoby.

Źr: Gov.ie

Agencja Reutersa donosi o skokowym wzroście zachorowań spowodowanych koronawirusem w Polsce, gdzie tamtejsze władze, zaplanowały na dzisiaj zniesienie niektórych obostrzeń, w tym zniesienie zakazu wejścia do lasu i podniesienie limitu osób, które jednocześnie mogą przebywać w sklepach. Tylko w niedzielę w Polsce odnotowano 545 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Ogólna ilość zakażonych wirusem Covid-19 w Polsce to aktualnie 9287 osób, zmarło 360 osób, a tylko wczoraj władze medyczne kraju przeprowadziły 11 200 testów w kierunku koronawirusa.

Bogdan Feręc

Źr: Reuters

Polska-IE: Udostępnij...
Rejestracja i badani
Kolejki po zasiłek.
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish