Nowe covidowe ograniczenia

Dzisiaj o północy zaczęły obowiązywać nowe zasady ograniczeń, a to oznacza, że wiele imprez zaplanowanych wewnątrz pomieszczeń, może być odwołanych.

Oczekuje się, że również część imprez na wolnym powietrzu, będzie miała mocno zmienioną formułę, w tym działające teraz Jarmarki Bożonarodzeniowe. Władze miast, wysłać mają na Christmas Markety dodatkowe służby ochrony, by kontrolowały, czy osoby w przestrzeni publicznej, noszą maski, ale i czy w lokalach ilość osób ograniczona została do 50% pojemności.

Do pracy przystąpi też irlandzka policja, która zajmie się kontrolom poprawności sprawdzania covidowych przepustek w restauracjach, pubach, kawiarniach i hotelach, co ma związek z ograniczeniami, jakie zaczęły obowiązywać w okresie przed i świątecznym.

Również transport publiczny doczekał się takich ograniczeń, więc autobusy, tramwaje i pociągi, zabierać mogą o 50% mniej pasażerów, czyli i w tym przypadku, restrykcje dotykać będą mieszkańców Irlandii.

Odwołano niektóre koncerty, jakie miały odbywać się w halach, teatrach i miejscach zadaszonych, ale część organizatorów zadecydowała, że zrealizuje imprezę nawet w warunkach ograniczeń.

Nowe zasady, o ile nic się nie zmieni, czyli Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego, nie wyda kolejnych zaleceń dla rządu, a ten nie uzna wprowadzenia ich za konieczne, obowiązywać mają do 9 stycznia 2022 roku.

Więcej informacji o zasadach i ograniczeniach Covid-19, znajduje się na internetowych stronach rządowych i na stronie HSE.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie/HSE/The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Zagrożenie brakiem
Storm Barra na żywo
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська