Nowa szefowa nowej jednostki w Gardzie

Nadinspektor Johanna O’Leary powołana została przez komisarza An Garda Siochána Drew Harrisa na stanowisko szefowej jednostki antykorupcyjnej.

Zadania jakie postawiono przed nadinspektor O’Leary, jest trudne, bo będzie to całkiem nowa grupa w An Garda Siochána, więc należy zbudować ją od podstaw. W pełnym składzie i zakresie Garda Anti-corruption Unit działać ma już 1 stycznia 2020 roku, a do tego czasu, nadkomisarz dostała czas, by dopracować szczegóły działania swojej jednostki, a i przeprowadzić szkolenia funkcjonariuszy, którzy wejdą w jej skład.

Wg komisarza Drew Harrisa, nowa jednostka zajmie się bardzo poważnymi sprawami, w tym na polu krajowym i wewnętrznymi przypadkami łamania zasad w irlandzkiej policji, więc badać będzie oskarżenia o używanie narkotyków przez osoby publiczne i członków Gardy, ale i przekazywaniem poufnych informacji osobom nieuprawnionym do ich posiadania. Jednostka kierowana przez nadinspektor O’Leary, zajmować się ma również powiązaniami osób publicznych i policjantów z przestępcami oraz zagadnieniami bezpośrednio związanymi z korupcją.

Nadzór nad pracą nadkomisarz Johanny O’Leary sprawować będzie zastępca komisarza ds. zarządzania i rozliczeń, który trzymał będzie także pieczę nad najpoważniejszymi śledztwami.

Bogdan Feręc

Źr: Garda

Podziel się:

Rozmowy, by zapobiec
„Myślę, że irla
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn