Nowa ambasador USA w Dublinie

Prezydent Joe Biden nominował Claire Cronin na stanowisko ambasadora Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w Republice Irlandii.

Największe zadowolenie wywołało to w szeregach Sinn Féin, którego szefowa Mary Lou McDonald wyraziła uznanie i zaufanie do nowej szefowej dyplomacji USA w Irlandii.

Liderka Sinn Féin powiedziała:

– Z zadowoleniem przyjmuję nominację nowego ambasadora USA w Dublinie i mam pełne zaufanie do wyboru Claire Cronin przez prezydenta Bidena. Ambasador USA w Irlandii jest ucieleśnieniem szczególnej relacji między naszymi narodami; relacji rodziny, przyjaźni i wspólnych wartości, która rozciąga się na ocean. Rola Ambasadora jest kluczowa, ponieważ stawiamy czoła wyzwaniom Covid-19 i Brexitu, budując powiązania gospodarcze i dobrobyt oraz realizując transformacyjny potencjał Porozumienia Wielkopiątkowego. Mam nadzieję na szybki proces potwierdzenia i nie mogę się doczekać współpracy z ambasadorem Croninem, gdy zostanie on mianowany, w Dublinie. Stanowisko ambasadora zostałoby uzupełnione przez mianowanie prezydenckiego specjalnego wysłannika na Północy w celu ochrony umów i zapewnienia stałego postępu.

*

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że Mary Lou McDonald czuje się już jak szefowa państwa, a nawet całej wyspy?

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein/PA Media

Polska-IE: Udostępnij
Gdzie jest Cyfrowy C
Kolejny wariant koro
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian