Norwegia: Poborowi będą nosić używaną bieliznę przez zakłócenie łańcucha dostaw

Poborowi w norweskim wojsku będą nosić używane majtki, staniki oraz skarpety przez zakłócenie łańcucha dostaw, wywołanego pandemią Covid-19.

„Bielizna jest prana, suszona i sprawdzana, a w razie potrzeby naprawiana” – zapewnił gazetę branżową „Forsvarets Forum” Hans Meisingset z działu logistyki norweskiego wojska.

W ubiegłym roku system przekazywania odzieży osobistej przez rekrutów kolejnym rocznikom wprowadzono w małej skali na zasadzie dobrowolności.

„Okazało się, że jest to bardziej efektywne logistycznie i finansowo. W związku z problemami z dostawami mieliśmy za mało odzieży na stanie” – powiedział Meisingset.

Od stycznia poborowi będą mogli zachować jedynie berety.

Wcześniej „Forsvarets Forum” informował o żołnierzach, którzy zmuszeni są chodzić w dziurawych skarpetach w surowym klimacie na północy kraju.

Według przedstawiciela związku zawodowego żołnierzy Eirik Sjoehelle Eiksund „ponowne użycie ubrań jest problematyczne”, a problemy z umundurowaniem to powracający problem. „Krytyczne braki w sprzęcie i odzieży mogą obniżyć gotowość w sytuacji kryzysowej” – uważa Eiksund.

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Mimo pandemii zapotr
Clé de Peau Beauté
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська