Nocne przymrozki do końca tygodnia

Met Éireann nie ma dla nas dobrych wiadomości, a dzieje się tak za sprawą frontu atmosferycznego Bella, który ściągnął nad Irlandię masy zimnego powietrza z północy.

Przez cały tydzień dnie będą zimne, z temperaturami maksymalnymi do 7 stopni Celsjusza, przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i okresowo śniegu. O ile w dzień pogoda będzie typowo zimowa, to trochę gorzej przedstawiać się będą temperatury w nocy, bo od dzisiaj do soboty, można oczekiwać przymrozków.

Tej nocy przewiduje się temperaturę od 0 do +3 stopni, a na dodatek nadal dosyć mocno będzie wiało, szczególnie na zachodnim wybrzeżu.

We wtorek bardzo zimno i termometry wskażą maksymalnie 6 stopni Celsjusza, chociaż pojawią się dłuższe chwile ze słońcem. W nocy z wtorku nagrodę od -3 do +2 stopni i możliwe opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

Środa to kolejny zimny dzień z temperaturą do 7 stopni, ale tylko w Munster i Connacht, bo w Ulster i Leinster będzie maksymalnie 4 stopnie Celsjusza. W ciągu dnia opadu śniegu z deszczem, a wieczorem i w nocy śniegu. W nocy w niektórych rejonach kraju temperatura może spaść nawet do -5 stopni, a na większym obszarze będzie od -3 do 0 st. C.

Czwartek nadal zimny, ale za to suchy, z okresowymi przejaśnieniami, chociaż na zachodzie, występować będą przelotne ulewy. Temperatura w dzień od +3 do 6 stopni Celsjusza, a w nocy termometry wskazywać będą od -2 do +2 stopni.

Piątek – Nowy Rok od +4 do 7 stopni z przelotnymi opadami i pojawiającym się słońcem, a w nocy możliwe opady drobnego śniegu i temperatura od -2 do +3 stopni Celsjusza.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
„Nie będzie reces
POLICJANCI WYNIEŚLI
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian