Niezawodny poseł Healy-Rae. Odmawiających izolacji wsadzić do więzienia na wyspie

Dawno głosu nie zabierał poseł niezależny Danny Healy-Rae, ale jak już to zrobił, to nie można powiedzieć, aby wyszedł z formy.

Z częścią wypowiedzi posła można się oczywiście zgodzić, bo namawia, żeby osoby powracające do Irlandii z zagranicy poddawały się 14-dniowej obowiązkowej kwarantannie, ale wraz z tym zaleceniem, parlamentarzysta podaje rozwiązanie, a to ma być stosowane wobec krnąbrnych odmawiających samoizolacji.

O ile osoba, która przebywała za granicą, wraca na wyspę i odmawia poddania się obowiązującym tutaj procedurom, czyli 14-dniowej kwarantannie lub podania miejsca zamieszkania, władze powinny takiego delikwenta aresztować, następnie przewieźć na Spike Island, gdzie będzie przebywać do czasu potwierdzenia jej stanu zdrowia.

Poseł Healy-Rae posuwając się do tego stwierdzenia, ma oczywiście dobre intencje, ale jak zwykle jego pomysły wybiegają bardzo daleko poza przyjęte standardy, czyli wzbudzają kontrowersje i uśmiech na wielu twarzach.

Wyspa Spike nie została wybrana przez posła przypadkowo, bo tam znajdowało się niegdyś więzienie administracyjnie przynależne do Cork Harbour i chociaż od lat jest zamknięte, to przynajmniej według posła, 200-letni Fort Mitchel może być doskonałą bazą izolacyjną.

Poseł Danny Healy-Rae:

– Mam nadzieję, że zostanie zrobione coś, co zapewni izolację ludzi przez dwa tygodnie i będzie to uczciwe, że w świetle tego, przez co przechodzą niektórzy mieszkańcy kraju, kiedy nie mogą spotykać się ze znajomymi i rodzinami. Jeśli nie ma innego miejsca i rząd nie ma dla nich hotelu ani innego lokum, i jeśli sprzeciwiają się izolacji, sugeruję, aby zabrać ich na wyspę Spike i zatrzymać tam przez dwa tygodnie.

Bogdan Feręc

Źr: Newstalk

Polska-IE: Udostępnij...
Tysiące osób bez z
Rząd kupił nowy sa
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish