Niezakaźna Mary. Kto następny?

Sinn Féin potwierdziło, że szefowa ugrupowania pozytywnie przeszła test w kierunku koronawirusa.

Informację w mediach społecznościowych potwierdza oficjalnie sama Mary Lou McDonald, która powiedziała, że diagnoza potwierdziła, iż jest/była zakażona wirusem Covid-19. Jednocześnie liderka Sinn Féin, powiedziała, że nie jest uznawana za osobę zakaźną i wróci do pracy w następny poniedziałek.

U Mary Lou McDonald test przeprowadzono 28 marca, a wynik otrzymała wczoraj, natomiast informacja mówiła, że jest zakażona koronawirusem.

Lekarze z Dublina, którzy zajmowali się przypadkiem McDonald, stwierdzili jednak, że nie jest ona już zakażona, ani zakaźna, czyli nie przenosi choroby, co było ulgą dla szefowej największej partii politycznej w obecnej kadencji irlandzkiego parlamentu.

Wcześniej Mary Lou McDonald przeszła prawostronne zapalenie płuc, ale choroba minęła w świąteczny weekend. Pacjentka dobrze zareagowała na leczenie.

McDonald wyraziła podziękowanie lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi, który zajmował się jej przypadkiem, a jednocześnie zaapelowała o zachowanie dystansu społecznego.

Wcześniej McDonald informowała na swoim Twitterze, że jest chora i przez jakiś czas pozostanie w domu.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Féin

Polska-IE: Udostępnij...
Rynek spożywczy sku
O ponad 25 000 wzros
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish