Nieszczepieni i ich pandemia

Wicepremier Leo Varadkar potwierdził, że w najbliższy wtorek, na posiedzeniu rządu, podjęte zostaną kolejne decyzje w kwestii „pandemii niezaszczepionych”.

Szef Fine Gael poinformował również, iż są już dowody na to, że ilość przypadków Covid-19 została ustabilizowana, a dzieje się tak m.in. po podaniu ponad 700 000 dodatkowych szczepionek. „Dowody rosną” z każdym dniem, dodał Varadkar. Tánaiste mówił również, że alarmującym jest wzrost przypadków zakażeń u dzieci, a można tę ilość ograniczyć, jednak należy zastosować się do zaleceń Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego i powinno dziać się tak zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych.

W tym zakresie Varadkar stwierdził:

– W ciągu ostatnich kilku tygodni zaobserwowaliśmy gwałtowny wzrost zakażeń wśród dzieci poniżej 11 roku życia i stało się to podstawą porady CMO. Chcemy to powstrzymać i zmniejszyć to.

Leo Varadkar potwierdził, że najbliższe posiedzenie w sprawie Covid-19, poświęcone zostanie również nowemu wariantowi, który pojawił się po raz pierwszy w Południowej Afryce, a nosi nazwę Omicron. Wicepremier zaznaczył, iż wtorkowe posiedzenie, będzie też tym, na którym gabinet podejmie decyzję o wprowadzeniu pewnych ograniczeń, które zalecane są przez władze medyczne kraju.

Leo Varadkar:

– Wszelkie ograniczenia, które rząd podejmie w najbliższy wtorek, będą oparte na tej radzie. Nie wiemy, czy to będzie wariant obaw, ale myślę, że można uczciwie powiedzieć, że biorąc pod uwagę nasze doświadczenia z wariantem Delta, który powstał w Indiach, sądzę, że rządy w Wielkiej Brytanii i Europie zwlekały z podjęciem decyzji. …chcę się upewnić, że przy tej okazji nie będziemy działać wolno, więc będziemy działać szybko.

Leo Varadkar wypowiedział słowa, które wiele osób może uznać za stan faktyczny, a mogą stać się też niosącymi kolejną porcję chaosu i podziałów w kwestii pandemii. Wicepremier użył sformułowania, że trwająca obecnie czwarta fala pandemii, jest „pandemią niezaszczepionych”.

Leo Varadkar:

– Zasadniczo wirus poszukuje ludzi, którzy nie są zaszczepieni. Przypadki obecnie spadają wśród osób w wieku powyżej 75 lat i zaczynają się stabilizować w szerszej populacji dorosłych. To pandemia nieszczepionych. Mniej więcej połowa osób przebywających obecnie w szpitalu nie jest szczepiona.

*

Brawo, brawo Panie wicepremierze, znudziła się polityka i szuka Pan możliwości jej opuszczenia, te słowa to doskonałe rozwiązanie, bo „pandemia niezaszczepionych”, raczej punktów politycznych nie przyniesie. Majstersztyk, żeby obniżyć partyjne i własne notowania. Rasowy polityk…, a kiedyś uważałem Pana za postać nieco większego formatu, a wyszło z wicepremierzych ust polityczne prostactwo.

Bogdan Feręc

Źr: Extra.ie

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Poland confirms 26K
To mogą być świę
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>

EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>