Niemcy: Opaski na ręku dla zaszczepionych klientów

Ze względu na obowiązującą zasadę 2G (wstęp tylko dla zaszczepionych i wyzdrowiałych po Covid-19) sklepy w Niemczech skarżą się na duże straty w przedświątecznej sprzedaży. W Berlinie i Brandenburgii opaski na ręce dla klientów mają ułatwić zakupy przed Bożym Narodzeniem.

Sprzedawcy w Berlinie i Brandenburgii chcą w okresie przedświątecznym ułatwić zakupy w warunkach 2G. Ma to być możliwe dzięki tzw. rozporządzeniu o opaskach (Baendchen-Regelung). 

Opaska dla klienta

Zgodnie z rozporządzeniem klienci np. w centrach handlowych otrzymają opaskę na rękę, która będzie codziennie aktualizowana podczas kontroli przy wejściu, a następnie będą mogli wejść do kolejnych sklepów bez konieczności ponownego okazywania karty szczepień. Zrzeszenie branżowe nawiązało współpracę z przedsiębiorcami, wydziałem zdrowia Senatu Berlina oraz Ministerstwem Zdrowia Brandenburgii.

Przeczytaj także:

Niewykluczone, że opaski będą rozdawane w Berlinie i Brandenburgii przed ulicami handlowymi i deptakami, takimi jak Wilmersdorfer Strasse w Berlinie czy Brandenburger Strasse w Poczdamie. Detaliści mogą jednak swobodnie decydować, czy chcą przyjąć rozporządzenie w sprawie opaski, nie ma też wiążącej daty jego wdrożenia. Pierwsze centra handlowe w Berlinie, takie jak Arkaden przy Schoenhauser Allee i Rathaus-Center w Pankow, już zastosowały to rozporządzenie – informuje portal rbb24 cytowany przez PAP.

W Berlinie do większości sklepów mają dostęp tylko osoby zaszczepione i wyleczone. Negatywny wynik testu nie jest już wystarczający. 

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Jak przygotować prz
Chiny i Azja będą
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська