Niektóre szkoły mogą zostać dzisiaj zamknięte

Departament Rolnictwa poinformował, że niektóre z irlandzkich szkół, mogą zostać dzisiaj zamknięte lub będą pracować w skróconym czasie.

Wg ministerstwa, chodzi o preparat używany do dezynfekcji rąk, który znajdował się na liście dopuszczonych do użytku w szkołach, jednak właśnie został z listy wycofany, ze względu na możliwość powodowania niepożądanych reakcji skórnych.

Szkoły otrzymały już informację o potencjalnych problemach, a i nakazano ich dyrektorom, aby wycofali środek biobójczy z użytku i zaopatrzyli się w inny, który posiada odpowiednie rekomendacje Departamentu Rolnictwa, Zdrowia oraz Edukacji.

O ile dyrekcja szkoły stwierdzi, że nie jest w stanie natychmiast zmienić środka dezynfekującego firmy Virapro o kodzie (PCS100409), może podjąć decyzję o czasowym zamknięciu placówki lub skrócić czas jej pracy. Dyrektorzy mają możliwość zamknięcia szkół do chwili, kiedy zaopatrzą się w nowe środki dezynfekcyjne.

Departament Rolnictwa dodaje, że szkoły, otrzymają dodatkowe fundusze na zakup alternatywnych środków biobójczych, używanych do dezynfekcji rąk.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Agriculture

Polska-IE: Udostępnij
Pięć hrabstw z ost
Aer Lingus na usług