Niebawem zdrożeje prąd

Komisja ds. Regulacji Usług Publicznych opublikowała informację o podniesieniu niektórych opłat związanych z dostawami energii elektrycznej.

Niestety opłaty za dostawy energii elektrycznej wzrosną ponad dwukrotnie, a ma to związek ze wsparciem dla tzw. zielonej energii. Komisja w swoim oświadczeniu podkreśliła, że taka podwyżka jest niezbędna, aby kraj mógł w odpowiedni sposób sfinansować przechodzenie na źródła zasilania pozyskiwane z energii odnawialnej, o ile kraj ma osiągnąć założone cele.

Z wyższymi opłatami spotkają się gospodarstwa domowe, ale i firmy, ponieważ podwyżka dotyczyć ma wszystkich odbiorców energii elektrycznej, a stanie się to jeszcze w tym roku.

Zgodnie z decyzją Komisji ds. Regulacji Usług Publicznych opłata z tytułu Obowiązku Świadczenia Usługi Publicznej (PSO) wzrośnie o 123 procent, co spowoduje, że krajowi konsumenci będą płacić dodatkowe 3,68 euro miesięcznie. Komisja ogłosiła, że ​​nowa miesięczna opłata wyniesie 6,52 € w porównaniu z obecną stawką 2,84 €. Podwyżka zacznie obowiązywać od 1 października i jest niższa niż pierwotnie zaproponowana przez regulatora w czerwcu, która miała zamknąć się kwotą 8,06 euro.

Bogdan Feręc

Źr: CRU

Polska-IE: Udostępnij
Caspian Hope – Wri
Premier potwierdza.