Nie wychodź z domu bez notatnika i ołówka

W ten weekend nie powinno się wychodzić z domu bez notesu, ponieważ zalecono mieszkańcom Irlandii, by notowali w nich swoje kontakty.

Wg zastępcy dyrektora medycznego w Ministerstwie Zdrowia doktora Ronana Glynna, długi weekend i przyjemna pogoda, będzie potencjalnie niebezpieczna, gdyż będziemy się kontaktować z innymi osobami. Dlatego, aby uniknąć późniejszych kłopotów z identyfikacją osób potencjalnie zakażonych, bo przypadków zachorowań może być więcej, należy odnotować każde spotkanie, zapisać nazwisko osoby, z którą mieliśmy dłuższy kontakt i podzielić się tą wiedzą z medykami, o ile okaże się, że jesteśmy zakażeni wirusem SARS-CoV-2.

Rejestr powinien być prowadzony „w miarę możliwości”, ale być też szczegółowy, gdyż da wiedzę w późniejszym terminie, komu lub kto, przekazał nam wirus.

Czyli teraz, zanim rozpoczniemy przyjacielską pogawędkę w gronie przyjaciół, należy zanotować ich personalia, a i dodać do nich miejsce zamieszkania, żeby jeszcze bardziej ułatwić pracę służb medycznych w kraju, gdyby wzrosła ilość zachorowań.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Czy ten rząd w ogó
W kraju kryzys, a mi
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish